Firma AGORA

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "Agora" powstało 21 lipca 1993r. rozpoczynajćc swoją działalnośÄ‡ na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej osób fizycznych w Urzędzie Miasta i Gminy Kartuzy. Właścicielem firmy jest mgr inż. Tadeusz Moryń.

Początkowo firma zajmowała się handlem hurtowym materiałów do produkcji szyb zespolonych. W 1999 roku uruchomiono dodatkowo produkcję stolarki PVC w systemie "TROCAL 900" i "TROCAL CONFORT", a w 2001 produkcję okien i drzwi z aluminium w systemie belgijskim "RC System", który w 2002 roku zastąpiono systemem włoskim METRA.

Firma "Agora" ma duży wkład w rozwój technologii produkcji szyb zespolonych. Wielu dotychczasowych producentów szyb zespolonych swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie zrobiło dzięki osobistym kontaktom z Tadeuszem Moryń.

Firma Agora na stałe współpracuje z licznymi renomowanymi firmami światowej sławy jak na przykaad: H.B. Fuller, DenBraven, AkzoNobel, Tremco, Ceca czy EWS. PPH "Agora" należy poza tym do Grupy Handlowej "PROFES", która powstała w 1999 roku i zajmuje się głównie sprzedażą lakierów o szerokim zastosowaniu.

Na wszystkie nasze wyroby posiadamy stosowne certyfikaty i atesty.

© 2007 Projekt i wykonanie - Wise Software Bartosz Kitowski.